Doğum Günü Bulunamadı...

Genel Tanıtım

Rehber Eğitim Kurumları olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2004 yılında başladık. Türkiye’de o yıllarda üniversiteye hazırlık eğitimi ile ilgi özel kursların açılmasına ciddi ihtiyaç vardı. Bizde bu alanda hizmet vermek niyeti ile önce İstanbul’da daha sonra pek çok il ve ilçede özel dershaneler açtık. Açılan bu dershanelerimiz büyük başarılara imza attı. Türkiye dereceleri alan öğrencilerle ilk ve orta öğretim öğrencilerinin özel öğretim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitim verdiğimiz alanları genişlettik.

Son dönemde gelen talepler bu özel öğretim hizmetimizi okullar ile de vermemiz yönündeydi. Biz de bu beklentileri karşılamak ve bu alanda Rehber Eğitim Kurumları’nın farkını ortaya koyarak hizmet verme amacıyla özel okular açmaya karar verdik.

Rehber Eğitim Kurumları artık Rehber Kolejleri ile özel okulculukta farklılık getiren anlayışı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Yeni bir eğitim almak istiyorsunuz!

Peki, doğru zaman mı?

Yenilik ve yeniye olan ihtiyaç asırlardır hep insanoğlunun içerisinde tazeliğini korumuştur. Bilimsel ve kişisel gelişmelerin arkasında yatan tetikleyici unsur her zaman yeniye ve  daha iyiye ulaşma heyecanıdır.

Rehber Eğitim Kurumları olarak dershanecilikte başladığımız eğitim- öğretim sürecimize yeni bir hamle ile okullaşmaya doğru ilk adımları atmış bulunuyoruz. İlk olarak Konya’da açtığımız okulumuzla bu sektöre damga vuran geleceğin Türkiye’sini yetiştiren bir kurum olarak bu şeritte yerimizi alacağız. Geçmişinde nice başarılara imza atan Rehber Eğitim Kurumları olarak bu başarıları özel okullarla taçlandırmış olacağız. Kurumlarımızda yetiştirdiğimiz ilk dönem öğrencilerimiz şuan üniversite mezunu olmuş, gerek devletimizin değişik kurumlarında gerekse özel sektörde ülkemizin ileri medeniyet seviyesine ulaşması için çaba göstermektedir. Rehber Eğitim Kurumları olarak bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, kıymetli öğretmenlerimize ve özverili velilerimize teşekkür ederiz.

Yeni bir soluk ve taze heyecanla çıktığımız bu zorlu yola çağın ötesini hedefleyen öğrencilerimize, onları bir emanet hassasiyetinde yetiştirecek tüm değerli öğretmenlerimize, sabır ve güzellik timsali değerli velilerimize şimdiden başarılar diliyor ve inayet temenni ediyoruz.